رد پای خدا

خوابیده بودم؛ در خواب کتاب گذشته ام را باز کردم و روزهای سپری شده عمرم را برگ به برگ مرور کردم. به هر روزی که نگاه می کردم، در کنارش دو جفت جای پا بود. یکی مال من و یکی مال خدا. جلوتر می رفتم و روزهای سپری شده ام را می دیدم. خاطرات خوب، خاطرات بد، زیباییها، لبخندها، شیرینیها، مصیبت ها، … همه و همه را می دیدم؛ اما دیدم در کنار بعضی برگها فقط یک جفت جای پا است. نگاه کردم، همه سخت ترین روزهای زندگی ام بودند. روزهایی همراه با تلخی ها، ترس ها، درد ها، بیچارگی ها.

با ناراحتی به خدا گفتم: «روز اول تو به من قول دادی که هیچ گاه مرا تنها نمی گذاری. هیچ وقت مرا به حال خود رها نمی کنی و من با این اعتماد پذیرفتم که زندگی کنم. چگونه، چگونه در این سخت ترین روزهای زندگی توانستی مرا با رنج ها، مصیبت ها و دردمندی ها تنها رها کنی؟ چگونه؟»

خداوند مهربانانه مرا نگاه کرد . لبخندی زد و گفت: « فرزندم! من به تو قول دادم که همراهت خواهم بود. در شب و روز، در تلخی و شادی، در گرفتاری و خوشبختی. من به قول خود وفا کردم، هرگز تو را تنها نگذاشتم، هرگز تو را رها نکردم، حتی برای لحظه ای! آن جای پا که در آن روزهای سخت می بینی ، جای پای من است ، وقتی که تو را به دوش کشیده بودم!»

 

/ 11 نظر / 101 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرجان

مرسی که یادآوری میکنی چه خدای مهربونی داریم . [لبخند][گل]

یاس

سلام خيلي خيلي عالي بود واقعا هم همينطوره خداوند در هيچ شرايطي چه سختي چه شادي تنهامون نميزاره اين ما انسانها هستيم كه وقتي شاد هستيم شكر خدا را بجاي نماوريم ولي وقتي تنها ميشيم از خداوند كمك ميخواهيم... بهتره كه در همه شرايط حتي سختي ها به ياد خدا بود... متن زيبايي بود مرسي از شما.... راستي يه خواهشي داشتم ازتون وقتي لطف ميكنيد و به وبلاگم ميايد نظرتون را هم راجع به مطلب و آپم بگذاريد خيلي خوشحال ميشم مرسي از شما دوست عزيز[گل]

مهدخت

اشک من جاری شد... جای تو خالی بود جـــــــــای تـــــــــو ... عکس تو درطاقچه ی کوچک قلبم خندید شعر دلتنگی من سخت گریست

nazgoll

اپم به منم سر بزن خوش حال میشم ممنون [گل]

شایسته

سلام محمدجان اپم زود بیا[گل]

رویا

محمدجواد بدو بیا 2 3 تا آپیدم[زبان][چشمک]

غریب آشنا

سلام امشب به اتفاق بچه ها تشریف بیارین روضه السلام علیک یا باعبدالله الحسین(علیه السلام) [گل]

جلال

سلام!سلام!سلام! ممنون دااااااش! تو وبلاگ منتظرتم،دوست دارم راجع به تک تک شعرها واسم حال و احساست را بنویسی:yek ghanarighazal.blogfa انرژیت مستدام!

جلال

سلام!سلام!سلام! ممنون دااااااش! تو وبلاگ منتظرتم،دوست دارم راجع به تک تک شعرها واسم حال و احساست را بنویسی:yek ghanarighazal.blogfa انرژیت مستدام!

مهدیس

عااااااالیییییییییی بود